Účinná proteinová dieta -
jak zhubnout navěky?

Patříte mezi ty, kterým štíhlou postavu nenadělili do vínku? Celý život bojujete s kily navíc?

Ruku na srdce, kolik diet jste již vyzkoušeli a kolik jich opravdu fungovalo? Možná jste tu a sem pár kil opravdu zhubli.

proteinová dieta ketomix

KetoMix nabízí jídelníček pro celý den. Tvoří jej kaše, polévky, omelety, koktejly i proteinové tyčinky

Jsem si ale téměř 100% jistá, že po skončení každé diety byla ztracená kila rychle zpět společně s menším přídavkem. Nemá smysl drastickou dietu nebo nesmyslnou dietu, která preferuje vybrané druhy potravin. 

Nejlepší cestou ke štíhlé linii je zdravý a vyvážený jídelníček ve spojení s pravidelnou fyzickou aktivitou.

Cestu vám však může usnadnit jedna dieta. Jde o proteinovou dietu, kterou si oblíbili sportující lidé po celém světě. Proč? Protože je rychle zbaví přebytečných tukových zásob.

Co je proteinová dieta?

Proteinová neboli také ketonová dieta je založená na zvýšeném příjmu potravin s vysokým obsahem bílkovin a omezení sacharidů na nutné minimum, aby tělo nebylo unavené.

Každý den byste měli na 1 kg tělesné váhy přijmout 1 g bílkovin. Příjem sacharidů byste měli omezit maximálně na 50 g denně.

 Díky tomu se tělo dostane do stavu ketózy, kdy začne potřebnou energii získávat ze zásob tuků. Výsledkem je rychlý úbytek tuků za krátkou dobu.

“Díky tomu, že příjem sacharidů je minimální, nekolísá vám hladina krevního cukru, což bývá hlavní spouštěč chutí a mlsání. Jakmile přejde tělo do ketózy, nepociťujete tolik hlad, únavu a můžete tak snížit příjem energie na nízkou hodnotu, tedy rychle hubnout a dobře fungovat v běžném denním režimu,”

- vysvětluje hlavní výhody proteinové diety výživová poradkyně Monika Čermáková. 

vajíčka jako zdroj proteinů

Proteinová dieta je založená na bílkovinách. Jednou ze základních potravin jsou například vajíčka a maso.

Předpokládané výsledky proteinové diety

Proteinovou dietu vychvalují nejen profesionální sportovci, ale i obyčejní lidé, kteří díky ní konečně zhubli. Za měsíc lze zhubnout až 10 kilogramů a to jen díky úpravě jídelníčku. 

Na věku ani pohlaví nezáleží. Lidé v diskuzích uvádějí výsledky, kdy za 4 týdny dokázali shodit 5 až 10 kg, aniž by přitom trpěli hlady.

Ketonovou dietu držím 4 týden a mám dole 6kg. Pokračuji dál. Drahé to není - třeba vědět, co a kde nakupit. Únava při dietě není, je to přesně naopak - člověk není hladový, nemá chutě a ještě má hodně energie. Jedinou nevýhodu vidím v tom, že po ukončení diety tam musí být dlouhá cesta k návratu k normálním stravovacím návykům. Sacharidy je třeba přidávat velmi pomalu a opatrně ,”

- svěřuje se se svými výsledky Apolenka v jedné z mnoha internetových diskusí.

Jaké výsledky slibuje proteinová dieta?

 • Preference zdravých potravin
 • Pravidelný stravovací režim
 • Trvalý pocit sytosti
 • Udržení svalové hmoty
 • Rychlý úbytek tuků

ZAJÍMAJÍ VÁS ZKUŠENOSTI S PROTEINOVOU DIETOU?

Podívejte se na stránky KetoMIX a inspirujte se úspěchy ostatních.

ketomix zkušenosti

S proteinovou dietou se zbavíte tuků jako nic

Rizika proteinové diety

Proteinová dieta vypadá na první pohled úžasně, přesto nesmíme zapomenout na možná rizika. Každá dieta je má a ani proteinová dieta není výjimkou.

Vzhledem k tomu, že dieta striktně preferuje jednu ze základních živin a to bílkoviny, tělu budou sacharidy chybět. Základním předpokladem pro držení bílkovinné diety je proto pevné zdraví.

Co vše může proteinová dieta způsobit?

 • Nedostatek vitamínů a minerálůnapř. vitamín B, vápník, zinek a další
 • Trávící potíženejčastěji lidi potrápí zácpa v důsledku nedostatku vlákniny
 • Dehydratace : při proteinové dietě je nutný vyšší pitný režim
 • Jo-jo efekt hrozí při rychlém návratu k normálnímu jídelníčku
 • Dna příliš mnoho bílkovin způsobuje usazování kyseliny močové
 • Únava, malátnost, bolesti hlavy 
 • Přetížení ledvin a jater
 • Nevhodné pro lidi trpící metabolickými onemocněními, cukrovkou, apod. 

Proto není doporučeno ketonovou dietu držet déle, než 4 týdny. Poté je vhodné se pomalu a velmi opatrně vrátit k normálnímu, avšak zdravému a vyváženému jídelníčku.

Pokud se začnete stravovat stejně nezdravě jako předtím, jo-jo efekt vás nemine, a vaše až několikatýdenní snaha se mine účinkem.

Jak dlouho a jak často držet proteinovou dietu?

V žádném případě nezaměňujte proteinovou dietu s dlouhodobým zdravým výživovým stylem.

Ketonová dieta je pouze krátkodobá záležitost, která má pomoci nastartovat metabolismus a zbavit vás přebytečných tukových zásob. Pokud byste se rozhodli držet bílkovinnou dietu déle, než je doporučeno, můžete si přivodit velmi vážné zdravotní potíže. Myslete na to, že sacharidy jsou důležitou součástí lidské výživy.

Výživoví odborníci doporučují držet ketonovou dietu maximálně 4 týdny v kuse. Ideální je ketonová dieta na 2 týdny. Někomu bude bohatě stačit kratší proteinová dieta na týden. Co byste vlastně po tuto dobu vůbec měli jíst? Můžete si samozřejmě připravovat jídlo a vařit sami.

TIP NA PROTEINOVOU DIETU

Zajímavou alternativou, která vás zbaví starosti se zdlouhavou přípravou vyváženého jídelníčku, je speciální proteinová dieta KetoMIXŽádný den by neměl chybět proteinový koktejl nabízený se sedmi různými příchutěmi, který nahradí jakékoliv jídlo v průběhu dne.

Vedle koktejlů můžete podávat výživnou proteinovou kaši s banánovo-jablečnou nebo čokoládovou příchutí. Stačí smíchat s vodou a je hotovo. Hlavní jídla také nahradí proteinová omeleta, kterou si můžete naplnit oblíbenou zeleninou, nebo proteinová polévka ve 3 variantách - gulášová, sýrová a zeleninová.

proteinové koktejly ketomix

Je libo koktejl, kaše, polévka nebo omeleta? Všechno je chutné a každé jídlo obsahuje důležité živiny včetně vitamínů, minerálů a vlákniny

Vedle speciálních proteinových jídel si můžete dopřávat povolené potraviny, které nenaruší stav ketózy a nepřeruší tak pálení tuků. Které to jsou?

 • Zelenina: ledový a hlávkový salát, čínské a pekingské zelí, bílá paprika, špenát, čekanka, kapusta, okurka, lilek, celer, cuketa, květák, pórek, patison, česnek, rajče, syrová mrkev a další
 • Ořechy a semena - v doporučeném množství 
nízkosacharidové potraviny

Zelenina, ořechy a semena organismu dodají vitamíny, minerály, stopové prvku a vlákninu

Nejste rozhodnutí a chcete se dozvědět více? Přečtěte si zkušeností lidí

ketomix zkušenosti
ketomix diskuze

Ta vděčnost ,když proteinová dieta opravdu pomůže

Návrat k normální stravě musí být pozvolný, jinak se jo-jo efektu nevyhnete

ketomix zkušenosti

Proteinová dieta je vhodná pro zdravé dospělé osoby. Děti raději učte zdravým návykům již od mala

KetoMix nabízí více,
než jen perfektně naplánovaný jídelníček

Proteinová dieta KetoMix je určená pro všechny, kteří se odhodlají snížit sacharidy na úkor tuku. Aniž by se museli zabývat skladbou jídelníčku a připravovat si proteinová jídla doma, na každý den obdrží 5 porcí jídla.

Nabídka jídel je velmi pestrá a vybrat si můžete výhodný balíček nebo si jídelníček sestavit sami z oblíbených produktů. Vše je perfektně vyvážené. Člověk musí pouze dodržovat dávkování. 

“Naše dieta je univerzální, obsahuje podíl bílkovin tak, aby pro nikoho nebyl příliš nadbytečný ani nedostatečný včetně jiných mikronutrientů. Pět denních porcí obsahuje 100 % doporučené denní dávky pro dospělého člověka.

V manuálu jsou k dispozici recepty pro druhou fázi diety a jídelníček na týden pro stabilizační fázi po skončení diety. Velkou výhodou je FB skupina KetoMix, kde se klienti mohou pochlubit svými úspěchy, sdílet recepty a zeptat se na cokoliv,”

- popisuje ketonovou dietu výživová poradkyně Monika Čermáková.


Dále čtěte

Ketonová dieta – jak v těle nastartovat ketózu?
Ketonová dieta -jak v těle nastartovat ketózu?Ketonová dieta je jedním z nejlepších způsobů, jak rychle zhubnout. Není bez námahy, vyžaduje[...]

Ivana Vašková
 

Posledních 15 let sleduji měnící se trendy v zdravém stravování, specializuji se na redukční programy a diety. Bude mi ctí Vám pomoci v cestě za vysněnou postavou.